Spotřebitelský trh PC si usurpuje iPad místo nových notebooků. To je závěr zprávy pro investory, kterou vypracoval analytik Chris Whitmore, analytik Deutsche Bank. Podle odhadů Chrise Whitemorea zpomalí růst počtu prodaných počítačů o 5 procent z předpokládaných devíti na čtyři procenta. To představuje 370 milionů prodaných počítačů.

Za zpomalením trhu s osobními počítači vidí analytik Deutsche Bank velký úspěch iPadu 2. Whitemore odhad počtu prodaných tabletů pro rok 2011 ze 40 na 45 milionů kusů, což znamená meziroční nárůst o 190 procent.

Lví podíl na prodejích tabletů, přibližně 70 procent trhu, bude podle Deutsche bank patřit iPadům od Apple.

"Jsme skeptičtí vůči schopnosti HP, Dellu, Motoroly, Samsungu a RIMMu nabídnout konkurenceschopné produkty vůči iPadu 2. Vyzyvatelé iPadu musejí buď nabídnout nižší cenu s negativním dopadem na ziskovost a/nebo nabídnout lepší uživatelskou zkušenost,“ uvádí Whitemore ve své zprávě.

Růst zájmu o tablety ale podle odhadů Deutsche Bank výrazně zpomalí v roce 2012, kdy by si tablet z obchodů mohlo domů odnést 70 milionů lidí, to představuje meziroční růst o 56 procent. Prodej osobních počítačů v roce 2012 by podle stejné analýzy měl meziročně vzrůst o 7 procent  na 395 milionů kusů.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist