Speciální vozy vybavené otočnými panoramatickými kamerami vyrazily do ulic Londýna. V příštím měsíci chce podle BBC Microsoft zmapovat také další britská a evropská města. Ulice natáčí a fotí pro svůj projekt Streetside, který má být konkurentem pro Google Maps.

Na rozdíl od Googlu, který se netají tím, že jeho cílem je zmapování každé cesty i pěšiny na celém světě, Microsoft se zaměřil pouze na nejfrekventovanější cesty a centra měst. Proto neočekávejte, že automobil Streetside potkáte ve vaší ulici.

Microsoft pro tento projekt spolupracuje se společností Navteq, která vyvíjí mapovací služby. Vozidla a kamery ponesou logo Navteq a Microsoft pak data seřadí podle geografických určení. Microsoft chce také všechna posbíraná data zveřejnit jako funkci v mapách Bing.

Společnost  uvedla, že se chce poučit z chyb Googlu, který nelegálně zveřejňoval poznávací značky aut a obličeje lidí, kteří se dostali do jeho záběrů pro Google Maps. Obyvatele dané lokality prý dopředu upozorní na pořizování záběrů z jejich ulice. Na wifi hotspotech pak bude sbírat jen údaje o místě.