Je konec roku a všude se bilancuje ostošest. Právě proto nebudu sepisovat další výčet toho, co v informatice a digitálních technologiích hýbalo rokem 2013 — od Snowdena po bitcoiny a zpět. Už to znáte odjinud. Namísto toho jsem se rozhodl poděkovat svým malým pomocníkům — softwarovým nástrojům, které mi celý rok věrně sloužily a pomohly mi mimo jiné sepisovat tento sloupek. Třeba se vám jejich přehled může hodit jako inspirace. Některé jsou univerzální, jiné existují jen ve verzích pro Mac nebo iOS, což je hardware, který používám – neznamená to, že bych nad Windows, Androidem atd. ohrnoval nos, jen tamní situaci tak dobře neznám.

Na prvním místě pro mne rozhodně stojí Evernote (všechny platformy). Velká část toho, co dělám, spočívá ve shromažďování informací z různých zdrojů (nejen webových), jejich zpracování a ukládání na později. Evernote tohle zvládá geniálně. Pohodlně tam vložíte výstřižek z webu, naskenovanou či vyfocenou účtenku, text e-mailu i s přílohou, zvukovou nahrávku… všechno se to dá štítkovat, třídit, máte to pak k dispozici na vlastním počítači, přes webové rozhraní na jakémkoli jiném, na tabletu, v telefonu. Včetně takových vychytávek, že vyfotíte-li text, Evernote ho automaticky zpracuje pomocí OCR a umí jej pak najít. V základní verzi je zdarma, připlácíte za větší paměťovou kapacitu a některé dodatečné funkce.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.