Od chvíle, kdy se Android prosadil jako alternativa k iOS od Applu, se fanoušci Nokie dožadovali telefonu finské značky s operačním systémem od Googlu. Paradoxně se dočkali až ve chvíli, kdy se Nokia Mobile mění na Microsoft Mobile a výrobu telefonů přebírá největší konkurent kalifornské firmy.

I změna vlastnictví dělá z Nokie X ze všeho nejvíce nechtěné nemanželské dítě. Nokia do něj vložila kvalitní design, ale šetřila na výbavě, aby neohrozila řadu telefonů Lumia s Windows Phone. A sňatek z rozumu s Microsoftem zase znamená, že Android v podání Nokie přišel o své silné stránky.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se