Nedávno jsme psali o tom, jak 30 milionů lidí „nelegálně“ sleduje Netflix. Mezi ilegály na americkém internetu jsou i členové redakce HN, speciálně naší sekce HN Tech. Sám za Netflix či Hulu plus platím už druhý rok a využívám i americké verze služby Xbox Live na Xboxu One. Důvod je jednoduchý – peníze a přístup ke spoustě levné zábavy.

Dalším důvodem může být tradice. První ryze americkou službu jsem si předplácel už před 10 lety, slavné Yahoo! Music Unlimited už tehdy nabízelo za 10 dolarů neomezený přístup k hudbě, podobně jako dnes Spotify nebo Google Play Music. Stačilo mít správný hudební přehrávač a nebylo potřeba ani neustálé připojení k internetu. A díky rozvoji technologií si snadno můžete dopřát stejný luxus. A vyzkoušet si to můžete zdarma. 

Přístup k zahraničním službám virtuálním "přestěhováním" do USA znamená fakticky porušení obchodních podmínek služeb, jako je Netflix, ty zakazují používat "technické prostředky" pro obcházení regionálních omezení. Toto umělé omezení vychází z přání velkých filmových studií, která chtějí mít větší kontrolu nad monetizací svého obsahu místo jeho rychlé a levné dostupnosti pro co největší publikum. V tomto ohledu videoslužby výrazně zaostávají za hudebními studii, která na proměněný trh zareagovala a spolupracují se službami, jako je Spotify, Google Play nebo Deezer.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se