Konec roku patří bilancování, a proto přinášíme zhodnocení toho, jak se v roce 2014 dařilo největším technologickým firmám. Jako první přichází na řadu Apple. První je nejen svou hodnotou, ale hlavně v abecedním pořadí, podle kterého vychází "vysvědčení" Applu, Googlu a Microsoftu.
Apple je z pohledu investorů jasný jedničkář, premiant. Firma od velkého obratu spojeného s iPody a následně iPhonem generuje astronomické zisky, byť jich velkou část schovává před americkou daňovou správou a maximálně využívá daňových kliček všude po světě. Za poslední uzavřené čtvrtletí, tedy třetí kvartál letošního roku, firma získala 8,5 miliardy dolarů při obratu 42,1 miliardy. Zisk byl o miliardu vyšší než před rokem.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








