Chytré hodinky už Samsung vyrábí pět let. První model Galaxy Gear předběhl Apple, u nějž se o přípravě chytrých hodinek v roce 2013 jen mluvilo. Pětiletka je ve světě technologií dlouhá doba a Samsung nelelkoval. Každý nový model hodinek byl lepší, až v roce 2018 zůstal nejlepší – nejen na svém "androidím písečku", ale vůbec, a to díky dokonale propracovanému ovládání.

Otázkou je, jak ještě vylepšit model, který má vynikající design, skvělou výdrž na baterii a otočnou lunetu, díky níž je ovládání hodinek pohodlnější než u konkurence. Samotný Samsung si myslí, že nejlépe to jde přidáním LTE modemu, který hodinkám zajistí připojení k internetu i ve chvíli, kdy uživatel nechá telefon doma a vyrazí do světa jen s hodinkami na zápěstí.

Nápad Samsungu dává svým způsobem smysl, a není to proto, že by podporu LTE okoukal u Applu, "telefon" v sobě měly už hodinky Samsung Gear S2 a i původní hodinky Gear měly mikrofon a reproduktor, takže sloužily jako Bluetooth "handset" pro vyřizování hovorů, když člověk nechal telefon ležet na stole nebo ho jen nechtěl vyndavat z kapsy. K čemu je ale LTE přímo v hodinkách? Díky tomu, že T-Mobile začal nabízet elektronické SIM karty, jsme to mohli konečně vyzkoušet.

Galaxy Watch jsou prostě nej. Vydrží neuvěřitelně dlouho nabité a dokonce tikají

Samsung Galaxy Watch má všechny možné chytré funkce, důležitější jsou ale úplně jiné věci.

Stejný design, přidaná elektronika

LTE hodinky na první pohled vypadají úplně stejně jako ty "obyčejné". Když jsem dal standardní a LTE variantu vedle sebe, musel jsem se podívat na stav hodinek, exteriér mají v mém případě identický, ale to je tím, že normální verzi jsem testoval ve větší variantě se stříbrným provedením, ve kterém je dostupná i LTE verze. Mobilní síť je k dispozici právě v tomto jednom provedení. Hodinky s menším ciferníkem, které existují v černé a bronzové variantě, LTE nepojmou.

Jediný rozdíl při instalaci spočívá v možnosti přidat elektronickou SIM. Celý proces zabere méně než minutu, samotné číslo SIM se do hodinek přenese nejjednodušším možným způsobem – naskenováním QR kódu. Na uživateli pak je, zda bude chtít LTE v hodinkách používat neustále, nebo jen v případech, kdy není na dosah telefon. První volba přitom nedává moc smysl, ledaže by hodinky sloužily jako tajný telefon.

V telefonu pak lze nastavit přesměrování hovorů do hodinek. To je ideální pro sportovce, kteří vyrazí za fyzickými výkony a telefon nechají doma nebo jinde v bezpečí. Přesměrování ovšem funguje pouze ve spojení s telefony od Samsungu, alespoň prozatím. Aplikace podle všeho potřebuje nadstandardní přístup k funkcím telefonu, které v zařízeních jiné značky Samsung nezíská.

 

Samsung Galaxy Watch

Zbývá vám ještě 50 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak fungují hodinky s eSIM od T-Mobilu v českém prostředí?
  • Komu se vyplatí připlatit si za LTE verzi hodinek a jaký kompromis přitom musí udělat?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se