"Jsem nadšená! Neruší mě, fungují spolehlivě a dokážou počítat bazény." Tak vypadalo první hodnocení fitness náramku Fitbit Charge 3, když jsem ho půjčil kamarádce ze skautského oddílu, aby mu dala co proto. Na rozdíl ode mě běhá i plave. Jen první snímek z mobilní aplikace působil podezřele – 2575 metrů, 103 délek bazénu. Nebyla to chyba, ale následek let tréninků.
Ve výsledku Fitbit Charge 3 prošel dvěma testy. Doubravka měla na starost sportovní funkce i pohled nováčka ve světě fitness zařízení, já jsem mohl porovnat Charge s konkurencí. Ukázalo se přitom, že jedinou výraznou slabinou Fitbitu Charge 3 může být telefon, ke kterému je náramek připojen. Fitbit se totiž při běhu spoléhá na GPS data z telefonu – sám sice měří tepovou frekvenci a další hodnoty, na satelity ale nevidí.
Do hor i do vody
Dvojitý test kromě jiného ukázal, že Fitbit zvolil dokonale univerzální design. Velikostí i tvaroslovím je Charge 3 unisex zařízení, styl mu ale mohou dodat snadno vyměnitelné pásky. V balení testované speciální verze s podporou bezkontaktních plateb byly hned dvě sady. Černé tělo náramku doplnily bílé a černé řemínky s pevnou přezkou. Černá verze má jeden trn, bílá s výrazným děrováním vsadila na dva trny. V prodeji jsou ale i další varianty včetně výrazné fialové, která v kombinaci s bronzovou barvou pouzdra náramku vypadá velmi dobře.
Fitness náramek Fitbit Charge 3 má univerzální design, nevadí v civilu ani při sportu
Hlavní změnou, kterou Fitbit Charge 3 oproti svým předchůdcům přináší, je zvýšená odolnost vůči vodě spojená s novými "vodními funkcemi". Na vzhledu zařízení to ale není nijak vidět, výrobce odolal rybičkám i vlnkám. Náramek ani nepůsobí robustnějším dojmem. Více vynikne větší displej, který zůstal černobílý, ale konečně má dotykovou vrstvu. Tím se odlišuje od levnějších náramků, jako je Xiaomi Mi Band 2.
Samsung Galaxy Watch mají všechny možné chytré funkce, důležitější jsou ale úplně jiné věci
"Na ruce Fitbit nevadí, určitě ne lidem, kteří už jsou zvyklí na jiné hodinky. Stačí najít správnou míru utažení – nesmí ruku svírat – a vydržet nezvyk první noc. Pak je nevnímáte ani během spánku, kdy hodinky sledují fáze spánku. Kromě toho hodinky hlídají, kdy máte vstávat, a místo zvukem vás probudí vibracemi. Vibrační budík je velice příjemný, hezky se s ním vstává. Funguje spolehlivě a neruší nikoho okolo."
Co se dočtete dál
- Čím lze vysvětlit rozdíly ve skutečných a naběhaných kilometrech?
- Proč se Fitbit hodí pro pecivály i aktivní sportovce?
- První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Všechny články v audioverzi + playlist
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.