LG je stále jedinou firmou na světě, která dokáže vyrábět obří OLED obrazovky pro moderní televizory. V nové podobě se televize od LG dokážou schovat do podstavce, protože se ohebný OLED panel jednoduše sroluje. Stojan televize navíc obsahuje výkonný soundbar, který funguje i při srolované obrazovce.

Organizace Consumer Technology Association (CTA), která pořádá veletrh CES, už v říjnu vyhlásila nominace na ceny pro nejinovativnější produkty. V kategorii roboti a drony získala ocenění "CES Innovation Awards nominee" společnost Lora DiCarlo za vibrátor plný pokročilých technologií, díky kterým má věrohodně simulovat působení prstů a úst.

Produkt vznikl za spolupráce s Oregonskou státní univerzitou a zakladatelka firmy Lora Haddock zažádala o registraci osmi patentů v oblasti robotiky a biomimetiky (napodobení živých organismů).

Lora diCarlo dostala zprávu, že se produkt firmy dostal mezi vybrané produkty v kategorii robotiky, CTA ale ocenění pro masážní přístroj Osé vzala po dvou týdnech zpět a znemožnila firmě na veletrhu vystavovat. Jako důvod uvedla, že produkty, které jsou nemorální, obscénní, nevhodné, vulgární nebo neodpovídají image CTA, budou ze soutěže diskvalifikovány. Zákaz vystavování pak CTA vysvětluje tím, že prezentovaný produkt nespadá do žádné z kategorií představovaných na CES.

Zakladatelka společnosti Lora Dicarlo se proti rozhodnutí CTA ohradila v otevřeném dopisu, ve kterém asociaci výrobců spotřební elektroniky obviňuje ze sexismu a argumentuje tím, že erotické hračky a erotické firmy na veletrhu CES vystavují. Letos je na CES aktivní například společnost Naughty America, která propaguje snímky natočené pro prostředí virtuální reality, nebo společnost OhMiBod, která svůj vibrátor doplnila o možnost ovládání z chytrých hodinek nebo prostřednictvím asistentky Alexa od Amazonu.

CTA aktuálním vyjádřením pro Vice.com opakuje, že produkt nespadá do kategorie, ve které byl přihlášen, a přihláška proto neměla projít 

Vedle unikátní televize, která umí zmizet, LG představilo své první televizory s rozlišením 8K u OLED i LCD panelů. Obrazovky s LED podsvícením LG nabídne s novou obchodní značkou NanocellTV. Pro zájemce o ještě větší úhlopříčky LG nabídne laserový projektor se 4K rozlišením.

Zbývá vám ještě 30 % článku

Co se dočtete dál

  • O co se LG opírá v soupeření se Samsungem a čínskými výrobci televizorů i bílé elektroniky?
  • Čím se liší od konkurence automatizovaný pivovar Homebrew?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se