Moto G6 Plus loni zaujala nadstandardně kvalitním fotoaparátem i displejem. V několika zemích se z ní stal absolutní prodejní hit, a i od nás dostala jasné doporučení. Nový model slibuje ještě vylepšit úspěšný koncept. Lenovo, kterému značka patří, se drží "americké" tradice původní Motoroly a to znamená, že telefon nemá žádnou zásadní slabinu, ani u hardwaru, ani u softwaru.

Motorola G7 Plus láká i na kvalitní zpracování, stejně jako před rokem. U telefonů v této kategorii není obvyklé sklo na zádech telefonu. Stejně tak kvalitní fotoaparát je jasné plus. Motorola to ale nemá úplně jednoduché. O cenovou kategorii kolem sedmi tisíc korun totiž bojují všichni výrobci a proti loňskému roku je výběr mnohem větší.

Sliby kolem fotoaparátu, který má ve své cenové kategorii i optickou stabilizaci obrazu, mě přiměly k tomu, že jsem G7 Plus vzal s sebou na výlet do Londýna.

Moto G7 Plus od Lenova

Bez chyb a bez vroubků

Moto G7 Plus je snadno rozpoznatelný telefon. Čelní strana telefonu se chlubí moderním protaženým displejem s malým kapkovitým výřezem, ale proti špičkové konkurenci je znát, že se trochu šetřilo. Rámečky kolem obrazovky jsou větší a výrobce ještě zvýrazňuje "bradu" telefonu tím, že na spodní lem umístil nápis motorola (s malým m, tak se v rámci omlazení značka prezentuje).

Zadní strana je hezčí, i díky tomu, že se telefon na českém trhu prodává v barvách. Testovaná tmavě modrá je vlastně decentní, červená varianta je naopak odvážná stejně sympatickým způsobem, jako červený Honor 8X nebo Honor View 20. Osobně mi u novinky chybí vroubkovaná "luneta" kolem kapličky s duálním fotoaparátem. Výrobce si zjednodušil práci a udělal výstupek hladký, stejně jako u vyšších modelů řady Z.

Vystupující fotoaparát může být samozřejmě terčem kritiky, ale i na to má Lenovo odpověď – přímo v balení je jednoduchý silikonový obal, který výstupek schová a telefonu poskytne základní ochranu při pádech na rovné plochy.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Lenovo značku Motorola opečovává, díky ní se mu daří v USA nebo třeba Brazílii.
  • I v Česku nový model zaujme fotoaparátem, který jsme testovali v Londýně.
  • Proti konkurenci sází Moto G7 Plus vedle foťáku i na software.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se