Hodinky od Samsungu bez pohyblivé lunety, která slouží jako ovládací prvek, to chce odvahu. Vzdát se velké části identity produktu, který dokázal úspěšně konkurovat i Apple Watch, nebylo jednoduché a neobešlo se to bez kompromisů. Výsledkem je zařízení, které se soustředilo na design a funkce pro skupinu zákazníků, jež si zatím neměla moc z čeho vybírat.

Marketing Samsungu tak jednoznačný není, ale Galaxy Watch Active jsou primárně ženské hodinky – stříbrná a zlatá varianta unisexově nepůsobí, i nabídka ciferníků odpovídá spíše jemnějšímu vkusu. Ale to je logické, dosavadní produkce chytrých hodinek od Samsungu mířila na mužská zápěstí a robustní design inspirovaný námořnickými hodinami patřil k jejich nejsilnějším stránkám. I delikátnější hodinky, které váží 45 gramů i s náramkem, ovšem zvládnou pobyt ve vodě, chlubí se odolností vůči tlaku vodního sloupce do 5 atmosfér.

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch Active sluší menším zápěstím

Menší, ale stejně vybavené

Odstranění lunety by na proměnu hodinek nestačilo. Samsung ještě o 2,5 milimetru zmenšil ciferník proti menší variantě Galaxy Watch. Hodinky mají kruhový AMOLED panel s průměrem 28 milimetrů, rozlišení je však stejné jako u původního modelu, takže je „obraz“ ještě jemnější. Bohužel je ale kolem ciferníku několik milimetrů široký okraj, připomíná to trochu stav u Apple Watch od první do třetí generace. U Galaxy Watch s lunetou přitom právě luneta okraj AMOLED obrazovky překryje.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Nové hodinky od Samsngu mění design i zaběhlé ovládání hodinek.
  • Menší rozměry lépe sedí útlým zápěstím, zmenšila se však i baterie.
  • Hlavní devízou Galaxy Watch je software, který hodinkám dává charakter.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se