Google ukázal světu, jak se předvádí nové technologie. Vývojářská konference Google I/O začala svižně a měla jednoduché oficiální motto: "Užitečnější Google pro všechny". Neoficiální podtext pak zněl: "méně vlezlý a opatrnější užitečnější Google pro všechny". Většina představených novinek se týkala umělé inteligence, bezpečnosti nebo soukromí uživatelů Googlu.

Google na první pohled připomínal Apple s důrazem, který kladl na používání umělé inteligence přímo v telefonech bez toho, aby se hlas uživatele nebo jeho data zasílala na servery Googlu, kde by je umělá inteligence zpracovávala.  Výsledkem má být až desetkrát rychlejší reakce Google Asistenta na povely nebo možnost automaticky generovat titulky k libovolnému videu nebo hudbě přehrávané na zařízeních s chystaným Androidem Q.

Chytré vyhledávání i pro děti a analfabety

Google si dobře uvědomuje, že jeho nejdůležitější produkt je stále vyhledávání, na které se vážou zisky z reklamy. Letos se Google při vylepšování svého vyhledávače soustředil na vizuální a audio prvky doplněné o přístup ke zpravodajskému pokrytí vyhledávaných subjektů.

Vyhledávání v inovované podobě bude zobrazovat u některých dotazů 3D modely. Google tuto funkci představil na modelu práce svalů na paži. Vyhledávání tak vedle obrázků nebo videoklipů vztažených k tématu nabídne i možnost prohlížet si trojrozměrný model a případně ho zvládne umístit do reálného prostoru díky funkcím rozšířené reality. Novinka má nepochybně nalákat i inzerenty, lze ji totiž použít například při nákupech oblečení nebo obuvi.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak chce Google dostat bezpečnostní záplaty na stamiliony telefonů, které nevyrábí?
  • Na jaké telefony se dostane nový Android Q a kdy přijde inteligentní Google Asistent?
  • Co Google dělá pro uživatele, kteří nemohou mluvit nebo nedokážou číst?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se