Google je teď v centru pozornosti. Má za sebou dobré hospodářské výsledky, průnik mezi pět největších výrobců mobilních telefonů na americkém trhu i pokroky ve strojovém překladu nebo snižování vlastní energetické stopy na planetě. Šéf Googlu a celého holdingu Alphabet Sundar Pichai však v rozhovoru s vybranými evropskými novináři včetně Hospodářských novin hovořil spíše o tom, co Google připravuje na další roky.

 „I když se ve světě umělé inteligence odehrávají velké pokroky, stále si myslím, že jsme teprve na začátku,“ říká Pichai a přesvědčeně líčí budoucnost, ve které budeme počítačové informace využívat bez bariér, prostřednictvím rozšířené reality a v přirozeném kontaktu s umělou inteligencí. Funkce jako orientace v mapách nebo okamžité překlady z cizích jazyků podle něj dostanou prostřednictvím chytrých brýlí nový rozměr. A Google pracuje i na tom, aby tyto možnosti měli i uživatelé v Česku.

Rozhovor probíhal prostřednictvím služby Google Meet a autor textu se ho zúčastnil spolu s dalšími deseti novináři z Evropy, Blízkého východu a Afriky. I když videokonferenční služba Googlu získala během covidové pandemie na popularitě a stala se součástí pracovní rutiny pro miliony lidí, měl šéf Googlu nejprve potíže s mikrofonem. Za malé zdržení se Sundar Pichai omluvil s tím, že právě takové drobnosti by měl Google také vyřešit. Potom už byl čas na otázky.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.