Ve Spojených státech začne Droid X prodávat operátor Verizon Wireless v polovině července za dotovanou cenu 199,99 dolaru (4180 Kč).

Telefon pracuje s operačním systémem Android od Googlu, má úhlopříčku displeje téměř 11 centimetrů a fotoaparát s osmi megapixely. Dotovaná cena telefonu je nižší o 100 dolarů a je pro zákazníky, kteří uzavřou smlouvu na dvouleté využívání služeb operátora.

Verizon Wireless, největší z amerických mobilních operátorů, již má v nabídce telefony od Motoroly a s Androidem. Verizon je nasadil v konkurenčním boji s operátorem AT&T, který má na prodej iPhonů v USA exkluzivitu.

iPhone 4 přichází do prodeje tento čtvrtek a předběžné objednávky jsou na něj rekordní. Model bude tenčí než jeho předchůdce, bude mít obrazovku s vyšším rozlišením a fotoaparát s možností snímání i zepředu, vhodný pro videokonference. Cena se bude pohybovat od 199 do 299 USD v závislosti na kapacitě paměti.

Prohlédněte si nový smartphone Motoroly Droid X

 

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru