Qualcomm měl letos nahradit Microsoft v roli „vlajkové lodi“ veletrhu. Šéf Qualcommu otevřel veletrh nepříliš povedenou přednáškou za účasti Steva Ballmera, ale na svém stánku to vynahrazuje. V nabídce zařízení, které pohání procesory Qualcomm, je i poklad známý hlavně čtenářům odborných diskusních fór o Androidu: Oppo Find 5.

Oppo s FullHD displejem se objevil už počátkem prosince. Byl to jeden z prvních FullHD telefonů, ale překvapil i ostatní výbavou, která může konkurovat libovolnému výrobci a telefonu aktuálně na trhu, a to nejen papírově. I osobní zkušenost naznačuje, že korejské a japonské výrobce (i ty kalifornské) čeká drsná konkurence, které nezáleží na vysokých ziskových maržích.

Čínský výrobce zvládl telefon postavit nejen s výbornou výbavou, ale dal si záležet i na designu. Mobil je poměrně tenký (8,8 mm) a dobře se drží v ruce, i když je samozřejmě příliš velký na pohodlné ovládání jednou rukou. To ale v kontextu používání Galaxy Note 2 přestává být problém.

V čínských obchodech, které posílají i do Evropy, se cena pohybuje kolem 400 dolarů, i s DPH tedy kolem 10 tisíc korun. Telefon ale u většiny prodejců není skladem. V USA se má Oppo Find 5 prodávat za 500 dolarů, to by znamenalo českou cenu kolem 12 tisíc korun. Tato cena je o 100 dolarů nižší než cena nedotovaného HTC Droid DNA s podobnou výbavou.

Supertelefon Oppo Find5 předběhl zavedené značky, v Česku po něm touží skalní fanoušci androidu
oppo_find5.MP4.jpg
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru