Cenu nejlevnějšího dotovaného iPhonu na dvouletou smlouvu s operátorem Apple sníží na 99 ze 199 dolarů. Nové modely iPhonů budou mít například i video kameru, kompas a u fotoaparátu funkci automatického zaostřování. Verze s kapacitou paměti 16 gigabajtů bude stát 199 dolarů a model o 32 gigabajtech bude za 299 dolarů.

Scott Forstall z oddělení iPhone Software představil také operační systém iPhone OS 3.0 . Bude v různých jazykových verzích, na obří obrazovce za Forstallem figurovala v seznamu jazyků i čeština. Nový systém bude zdarma pro všechny verze iPhonů, mimo jiné na něj Apple například "pustí" i navigační software třetích výrobců, což dosud neumožňoval.

V Čechách bude iPhone nejdřív v červenci 

Nový iPhone od Apple budou, stejně jako jeho loňského předchůdce, nabízet všichni tři tuzemští mobilní operátoři. Do své nabídky by jej měli zařadit nejdříve v červenci, tedy zhruba měsíc po uvedení v USA a západní Evropě.

Podle mluvčí T-Mobilu Martiny Kemrové operátor nabídne nový telefon již během července. "Další informace týkající se prodeje zveřejníme v nejbližším možném termínu," uvedla.

Konkurenti jsou opatrnější. "Jednáme se společností Apple o uvedení nového iPhone 3GS na český trh. Pokud jednání dopadnou úspěšně v průběhu léta by se nový iPhone mohl objevit v síti O2 prodejen," uvedl mluvčí Telefóniky Martin Žabka. "Vzhledem k tomu, že jsme v prodejích iPhone 3G z operátorů zdaleka nejúspěšnější, počítáme i s nasazením novějšího modelu do naší nabídky," dodal mluvčí Vodafonu Miroslav Čepický.

Apple se pochlubil i novými notebooky 

U notebooků Apple mimo jiné zvýšil výdrž baterie. Zároveň představil novou verzi svého operačního systému OS X. Ta se jmenuje po sněžném levhartu Snow Leopard.

produkty Apple

Nová verze tenkého notebooku MacBook Air se začne prodávat od 1499 dolarů (29 020 Kč), tedy o 300 dolarů levněji než dříve. Apple také ukázal nový MacBook Pro s úhlopříčkou 13 palců (33 centimetrů) s cenou 1199 dolarů. Nový MacBook o 15 palcích (38 centimetrů) bude mít vedle delší životnosti baterie například rychlejší procesor. Cena tohoto počítače začne na 1700 dolarech.

Konferenci doprovázely spekulace o tom, že by se na ní po zdravotní pauze mohl ukázat její generální ředitel Steve Jobs. Zahajovací akce se ale nezúčastnil.