Lenovo je čtvrtým největším výrobcem počítačů na světě, na domácím trhu má však dominantní postavení. LePhone má mít displej o úhlopříčce 3,7 palce (9,4 centimetru), bude 12 milimetrů tenký a využívat má čip Snapdragon firmy Qualcomm. Detaily o ceně společnost neprozradila.

Generální ředitel Jang Jüan-čching uvedl, že mobilní přístroje jsou přirozeným rozšířením trhu s osobními počítači. "Příští velkou příležitostí je mobilní internet," uvedl Jang na tiskové konferenci uskutečněné v rámci veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas.

Lenovo v listopadu oznámilo, že koupí zpět za 200 milionů USD (zhruba 3,7 miliardy Kč) své aktivity v oblasti mobilních telefonů, které před rokem a půl firma prodala. Společnost oddělila divizi mobilních telefonů od skupiny v roce 2008. Tehdy své rozhodnutí odůvodnila tím, že se chce zaměřit na trh s osobními počítači.


Prezident a provozní ředitel Rory Read odmítl zatím poskytnout informace k očekávanému prodeji chytrých telefonů. Firma však doufá, že by se jí mohlo podařit dobře uchytit na trhu s chytrými telefony v Číně. "Chytré telefony jsou v Číně teprve v začátcích, takže máme příležitost získat rychle podíl a velmi rychle růst," citovala Reada agentura Reuters.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist