Pětapadesátiletý manažer Steve Jobs, který firmě Apple šéfuje od roku 1998 a posledních sedm let bojuje s rakovinou slinivky, již potřetí v kariéře oznámil svým zaměstnancům, že se znovu musí soustředit na své zdraví. Více neprozradil.

Firma Jobsovu zprávu pečlivě načasovala, protože vyvolala "poprask" jen na burze ve Frankfurtu. Akcie Apple se zde odpoledne na chvíli propadaly až o 10 procent a oproti dennímu maximu se prodávaly za 237 eur (okolo 308 dolarů). V úterý již akcie vykazují mírný růst, když aktuálně rostou o více níže 3 procenta a jejich cena se pomalu přinližuje k 250 eurům.

Americký pád čeká titul až v dnes, protože v Americe se v pondělí neobchodovalo. Na druhou stranu firma věří, že akcie opět pošlou zpátky výsledky firmy za první čtvrtletí roku 2011, které budou oznámeny po uzavření trhu v USA.

Od konce června 2009, kdy se Jobs vrátil po nemoci do Applu, do současnosti akcie společnosti vzrostly o celých 70 procent. Tržní kapitalizace firmy na sklonku roku dosáhla 221 miliard dolarů a vyšvihla ji tak na třetí příčku mezi nejdražšími firmami světa.

Podívejte se na klíčové milníky v historii Apple i dopady zdravotních zpráv Stevea Jobse.

GRAFIKU ZVĚTŠÍTE ROZKLIKNUTÍM

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist