Jednoznačné nadšení. Taková je reakce po týdnu intenzivního používání prvního skutečného supertelefonu podle definice, kterou přinesl veletrh CES 2011. LG Optimus 2X (oficiální označení modelu LG-P990) má nepochybně výhodu v tom, že jde o první telefon z nové generace mobilních zařízení s Androidem. Na kvalitách mu to ale neubírá. Ve většině parametrů, včetně citlivosti displeje nebo kvality zvuku, se Optimus 2X řadí na špičku a přitom stojí o devět korun méně než iPhone 4 při závazku utratit u T-Mobile 800 korun každý měsíc.

Najdou se ale i rezervy. Telefon neumí kopírovat texty z aplikací, jeho fotoaparát a kamera jsou náročné na světelné podmínky, a zatím je k dispozici pouze se starší verzí Androidu 2.2. Někomu může vadit i podivný rámeček kolem výborného displeje, který kombinuje sklíčko s černým podkladem a šedý plast.

Displej jako na iPhonu
Korejský výrobce spotřební elektroniky v oblasti mobilních telefonů nikdy nenabídnul opravdovou pecku. Uživatele dokázal oslovit levnými chytrými telefony, ale na úplný vrchol nabídky se dostal až nyní. Za změnou stojí nejen využití kvalitního čipu Tegra 2, ale kombinace dalších součástek telefonu se zajímavou nabídkou softwaru uvnitř telefonu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se