V Česku se od konce července pohybuje dvojice svérázných dopravních prostředků. Automobil Google se systémem pro snímání okolí a tříkolka s podobnou výbavou snímá prostředí kolem jedoucího samohybu a ukládá údaje o geografické poloze.

Po zpracování, které trvá i několik měsíců, vznikne virtuální podoba ulic v systému Street View v mapách Google. Snímky ze Street View a další podklady od Google používá v Česku u svých map také Centrum.cz.

V Česku Google snímá ulice již poněkolikáté, ale letošní léto má nabídnout největší pokrytí republiky. Google má v plánu převést do systému StreetView všechna krajská a další velká města i turisticky lákavá místa jako je Telč nebo Kutná hora. Ze zámků a hradů dojde na Karlštejn nebo Bezděz či Zbiroh.

 Google snímání v Česku před rokem nedobrovolně přerušil kvůli stížnostem ochránců soukromí. Google se nakonec s Úřadem pro ochranu osobních údajů dohodl na snížení výšky, ze které bude snímání probíhat a navíc bude o snímání informovat obce, ve kterých práce na Street View probíhají. 

Kameraman serveru IHNED.cz měl jako jeden ze tří českých novinářů možnost si automobil značky Opel i dvoumetrákovou tříkolku prohlédnout z blízka a natočil při tom několik záběrů. Tříkolka mimochodem netradičně sází na komponenty Sram namísto známějšího Shimana.

V Česku se kromě tříkolky a automobilu krátce objevil i vozík Street View, který slouží k mapování vnitřních prostor – v Česku zaznamenal Muzeum Kampa. Do Česka tak zatím nezavítal pouze jediný dopravní prostředek se snímači Street View, a to sněžný skútr.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist