Téměř tři měsíce byli uživatelé iPhonů s iOS 6 bez přístupu k mapám od Googlu. Nahrazení původních map vlastním produktem Applu vyvolalo vlnu kritiky kvůli chybám v mapových podkladech. Dnes Apple uvolnil ke stažení aplikaci Google Maps, která do iOS vrací plnohodnotné mapy od Googlu.

Spory Applu a Googlu s příchodem Google Maps dopadly ve prospěch uživatelů. Google nechtěl v rámci spolupráce s Applem uvolnit hlasovou navigaci, samostatná aplikace Google Maps ale tuto funkci obsahuje. Stejně tak nabízí přístup ke Streetview a dalším pokročilým mapovým funkcím.

Google u map pro iOS změnil formát map z načítání jednotlivých dlaždic na vektorové, které používají i nativní mapy pro iOS. To znamená rychlejší načítání základních mapových podkladů.

Aplikace je propojená s uživatelským účtem u Googlu, a tak nabízí snadnou navigaci do uložených míst (typicky domů a do práce). Vyhledávání nabízí hodnocení restaurací a dalších podniků, fotografie interiérů a přímý přechod do režimu Streetview.

Jediná výraznější funkce, která mapám pro iOS chybí, je možnost uložit výsek mapy pro použití bez datového připojení. V Praze a okolí pak stejně jako na Androidu nefungují informace o hromadné dopravě – Google zatím nezískal potřebná data.

Hlasová navigace naopak funguje podobně jako na Androidu, i když je telefon jen v pohotovostním režimu. Podle Googlu firma využila pouze standardních možností iOS.

Proti Androidu s virtuálními tlačítky pro vyvolání kontextového menu se změnilo ovládání, které pracuje s dotykovými gesty. Posunutí dvou prstů doleva nabídne například možnost zapnutí informací o dopravě a zobrazení leteckých fotografií.