Americký soud zrušil síťovou neutralitu – takhle bych to napsal, kdybych se pořád ještě cítil být novinářem. Je to krajní, zavádějící a nepřesná formulace, ale pořád ještě má souvislost s realitou. (Anebo co třeba: Konec internetové svobody!) Reálně by to mělo znít: „Dosud nepravomocný výrok amerického prvoinstančního soudu omezil pravomoc národního regulátora postihovat poskytovatele připojení za diskriminační přístup k obsahu,“ jenže sami uznáte, že to nikdo ani nedočte do konce, natož aby posoudil, zda ho to má zajímat.
Ale asi má, už jen proto, že podobná situace může někdy nastat u nás nebo v celé EU. Buďme tedy připraveni. Dnes se od ISP a telekomunikačních společností očekává, že je pro ně datový paket jako datový paket. Posílají je svými sítěmi a nestarají se o obsah ani odesilatele.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.














