Apple rozeslal vybraným médiím a analytikům pozvánku na “speciální akci” v kalifornském Cupertinu, kde firma sídlí. Pozvánka na 16. října neobsahuje popis agendy, pouze heslo “It’s been way too long”.

2608951 iPad Air 2 14

Akce, kterou budeme sledovat on-line, začíná ve čtvrtek 16. října v 10 hodin místního a v 19 hodin našeho času. Měsíc po představení iPhonu 6 a 6+ Apple podle všeho představí primárně novou generaci iPadů, které budou mít design odvozený od vzhledu iPhonu 6. Vietnamský blog Tinhte.vn přinesl fotografie prototypu, který prozrazuje i to, že se iPad dočká snímače otisků prstů TouchID. Viditelnou změnou je také odstranění přepínače hlasitosti/rotace obrazovky.

2608945 iPad Air 2 6

Od Applu se čeká také uvolnění nové verze operačního systému OS X Yosemite, který úzce spolupracuje s iOS 8 a umožňuje lepší synchronizaci dat a také automatické otevření rozpracovaných dokumentů na jiném zařízení se stejným uživatelským účtem. Nový systém by pak mohl mezi uživatele zamířit také na nových modelech počítačů. Na aktualizaci už dlouho čekají například iMacy.

Minimálně spekulovat můžeme také o inovované Apple TV, multimediálním přehrávači, který nově díky aktualizaci softwaru získal také schopnost spolupracovat s chytrými zařízeními v domácnosti, jako jsou žárovky Philips Hue nebo programovatelné termostaty.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist