Zásadní otázka zní: "Přijde iPhone o sluchátkový konektor a opravdu bude vypadat stejně jako předchozí dva modely?". Od nového iPhonu se očekává hodně, ale nejčastější spekulace o změnách v nových modelech telefonů nejsou pro Apple příliš pozitivní. Přesto je podle úniků informací na co se těšit.

Nejaktuálnější sbírku postřehů o tom, jak budou vypadat nové iPhony, přinesl finanční analytik Ming-Chi Kuo z KGI Securities, který má za sebou už přes pět let přesných předpovědí. Jeho odpověď na úvodní otázku je jasná – ano a ano.

V analýze pro klienty píše, že nový iPhone zůstane u osvědčeného designu, ale zbaví se konektoru pro sluchátka. Zákazníky však odmění citelným vylepšením displeje a kapacity úložiště. Základní modely iPhonu budou mít přijatelných 32 GB prostoru pro data, prostřední modely nabídnou 128 GB a nejvyšší verze nabídne 256 GB prostoru pro data a aplikace.

Obrazovka projde výraznou úpravou, přestože Apple nezmění rozměry displejů ani jejich rozlišení. Novinkou bude funkce True-Tone, která upraví zobrazení v závislosti na barvě a intenzitě okolního osvětlení – to neznamená věrnější podání barev, ale zobrazení, které odpovídá tomu, na co jsou lidské oči zvyklé v daném osvětlení.

Apple chystá vylepšit také osvětlovací diody fotoaparátu, mají být místo dvou čtyři, a zajímavá je také informace o tom, jak si iPhone poradí s duálním fotoaparátem. Tam, kde Huawei používá dva typy senzorů a LG míchá klasickou optiku se širokoúhlou, nabídne Apple údajně kombinaci klasického objektivu a "teleobjektivu", tedy optiky, která nabídne zatím nespecifikovanou úroveň přiblížení bez ztráty detailů. Oba snímače budou mít rozlišení 12 Mpx.

Se ztrátou sluchátkového konektoru se podle Kua Apple vypořádá tím, že v balení nabídne bluetooth sluchátka a zároveň adaptér do konektoru lightning. Místo, které zabíral konektor, Apple údajně využije pro umístění druhého reproduktoru.

Srdcem telefonu bude nová verze procesoru A10 s vyšším maximálním taktem a model iPhone 7 Plus s větším displejem má dostat také více operační paměti - 3 GB, i když kapacita RAM je parametr, který Apple tradičně neuvádí.

Jak to vše dopadne, se dozvíme ve středu večer. Představení novinek od Applu budou HN sledovat.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist