Nové iPhony 7 jsou bez výstupu pro sluchátka, mají duální fotoaparát a jsou odolnější vůči vodě. Na zařízeních od Applu si už brzy lidé také zahrají hry od Nintenda, dorazí i legendární hra Mario. Uživatelé Androidu si budou muset počkat o něco déle. Akcie Nintenda po zprávě připisují 24 procent. Apple také výrazně předělal své hodinky, nově jsou vodotěsné a k českým zákazníkům se dostanou 23. září.

Apple představil na konferenci nový model telefonů iPhone, který má Applu pomoci zvrátit negativní trend klesajících prodejů. Firmě může pomoci i Samsung, jehož nejlépe vybavený telefon Note7 obsahuje vadné baterie a firma jej proto musela stáhnout z trhu.

Největší zprávou spojenou s iPhonem 7 a 7 Plus je odstranění audio konektoru, který je součástí spotřební elektroniky již padesát let. Tuto ztrátu by měla nahradit nová verze sluchátek s konektorem lightning, vylepšený hlasitý reproduktor a také zvýšená odolnost iPhonů vůči vodě.

Klasický jack, který má dvě až tři miliardy zařízení na světě, podle Applu neposkytuje dostatečně kvalitní hudbu. K bezdrátovým sluchátkům se prý také odhodlal kvůli úspoře místa. Tim Cook nicméně ujistil, že Apple nabídne redukci připojení běžných sluchátek s drátem, připojí se pomocí konektoru určeného pro nabíječku.

Zbývá vám ještě 30 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se