Není moc fér říkat, že Honor 10 je v podstatě třikrát levnější iPhone X. Rozdílů mezi oběma telefony je spousta. Zároveň ale takové srovnání není úplně šílené. Honor 10 totiž patří do exkluzivní skupiny telefonů označovaných jako flagship killer. Jde o zařízení, která mají potenciál natřít to těm nejlepším telefonům na trhu. Když už ne ve všech ohledech, tak alespoň v těch nejdůležitějších bodech.

Honor samozřejmě více než iPhone X útočí na pozice jiných telefonů s Androidem. Velký souboj svádí s Huaweiem, jemuž značka Honor patří, s Xiaomi a dalšími čínskými výrobci, nebojí se ale ani Samsungu. Milion prodaných kusů Honoru 10 za necelý měsíc na trhu je pro značku rekordní výsledek. Podle nás zasloužený, i když telefon mohl být ještě o kousek lepší.

Test: Honor 10 je znovu na vrcholu, skvělá výbava a design skvěle ladí s příjemnou cenou

Dobrý prvotní dojem z Honoru 10 nezmizel ani po třech týdnech používání. Design představený nejprve u Huawei P20 a P20 Pro je stále působivý. Čelní strana s vykousnutým displejem není zrovna originální ani technologicky převratná, ale Honor i Huawei to vynahrazují na zádech telefonu díky hře barev. Honor vypadá dokonce lépe, spoléhá čistě na lom světla, zatímco Huawei u modelu Twillight používá různé barvy podkladu.

Telefon, který působí tak trochu jako pyšný páv, má ale také odvrácenou stranu – sklo je křehčí než hliník a většina uživatelů bude telefon schovávat v obalu. A přes průhledný silikonový kryt už potom efekt lomu světla zdaleka tak nevynikne. Mimochodem pouzdro, které Honor i Huawei k některým telefonům přidávají, u modelu Honor 10 chybí. Zato zůstal sluchátkový konektor, který by se nahrazoval složitěji než pouzdro za dvě stovky.

Trochu jiné odemykání

Technicky nejzajímavějším prvkem designu je čtečka otisků prstů. Ultrazvuková technologie čtení papilárních linií není příliš obvyklá, i když ji v minulosti použilo například Xiaomi. Honor se s novinkou nakonec popral docela dobře, čtečka je v podstatě neviditelná, skrytá pod sklem (ale ne pod samotnou obrazovkou) a po aktualizaci firmwaru na prodejní verzi funguje spolehlivě. Vyžaduje ale přece jen o trochu více snahy ze strany uživatele.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Recenze pokračuje rozborem výkonu, kvality fotoaparátu i srovnáním s konkurencí.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se