Jsou to už dva roky od chvíle, kdy se do redakce Hospodářských novin dostal balík z vesnice Červenka kousek od Litovle. Uvnitř byly nenápadné reprosoustavy s označením M23 od společnosti Acoustique Quality, o které do té doby věděli hlavně nadšenci a lokální patrioti. To se ale změnilo. Díky výbornému poměru ceny a zvuku se z M23 stal pojem.

Výrobce vedle standardní verze nabídl i modely s USB či Bluetooth připojením, ale teprve nyní přišel s většími změnami, které reagují na zpětnou vazbu zákazníků. Nový model M24 má stejnou konstrukci, identickou ozvučnici, ale změnil se uvnitř i zvnějšku. Reprosoustavy získaly trochu líbivější ladění zvuku a líbivější jsou i na pohled. Výborný poměr ceny a výkonu zůstal.

Modernější, ale bez svlékání

Vzhled reprosoustav M23 byl hodně konzervativní, ale zároveň bytelný a se sejmutou mřížkou i působivý, kazila ho ale drobnost v podobě nemoderního loga firmy. To se ovšem změnilo díky spolupráci se studiem Novague Design. Petr Novák pro Acoustique Quality nejprve vytvořil design high-endových sloupových reprosoustav Passion a odvážných regálových reprosoustav Orca se zkosenou ozvučnicí – i s novým logotypem.

Nový přístup firmy k designu se odráží i na M24. Reprosoustavy na sobě nesou nové logo místo toho rozevlátého, ale to samozřejmě není všechno. Díky modernizaci se změnil celý ovládací panel reprosoustav, které se zbavily jasně svítící kulaté diody, kterou nahradilo právě prosvícené logo AQ. Barva podsvícení indikuje stav zařízení – červená vypnuté a modrá se žlutou ukazují, který ze dvou vstupů je aktivní.

AQ M24 v černém provedení

Nutné je ovšem přiznat i jednu nevýhodu nového vzhledu. U M24 nelze sejmout krycí mřížku s průzvučnou tkaninou a odhalit reproduktory. I u M23 to ale šlo obtížně a málokdo to vůbec zkusil. Jenže i když je zakrytí reproduktorů mřížkou šetrnější – na měničích se pak neusazuje tolik prachu - odhalené reproduktory vypadají zajímavěji.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se