Herní telefony jsou nejnovější trend, kterým se výrobci snaží zaujmout na trhu, jenž má za sebou překotný růst. Vedle přístrojů, které nabízejí displeje s vysokou obnovovací frekvencí nebo pokročilým chlazením tu jsou mobily, které více sázejí na marketing. Honor Play patří k těm druhým. Herní zaměření lze vyčíst z názvu a také z designu "limitované" edice v černé a červené barvě.

Bez ohledu na marketing a herní konotace je Honor Play v první řadě telefon, který patří mezi elitu v poměru výkonu a ceny. Má moderní velký displej, nechybí mu konektor pro sluchátka, ale také jde o rozloučení s jednou generací procesorů Kirin, které si pro značky telefonů Huawei a Honor vyrábí čínský telekomunikační obr sám.

Honor Play jsem testoval dvakrát. Nejprve při srovnání s Novou 3 od Huaweie s podobnými specifikacemi a v růžové verzi, která mě vizuálně příliš nenadchla. Druhé kolo jsme si s Honorem Play dali v červené. Speciální rudé provedení představené na veletrhu IFA totiž vypadá tak dobře, že v našich očích tento design zvedl celý telefon o stupeň výše. 

Bratrovražedný souboj Huawei versus Honor. Rozdíl je v úložišti, designu i zoomu

Honor Play je přitom designově trochu zpátečník – místo moderního skla s měňavými odstíny, které dominují letošní nadílce telefonů značek Honor a Huawei, se vrátil k hliníku. Záda z lehkého kovu mají snad pomáhat s lepším odvodem tepla od křemíkových součástek, ale jejich hlavní výhodou je zvýšená odolnost telefonu. Naopak viditelné proužky antén žádnou cenu v soutěžích krásy nedostanou, stejně jako nepůsobily nijak dobře u kovových iPhonů od modelu 6 až po iPhone 8.

V červené verzi výrobce trochu nudná záda s dominantním výstupkem fotoaparátu a čtečkou otisků prstů ozvláštnil potiskem nebo gravírováním, které připomíná počítačové obvody. Nevypadá to tak geekovsky, jako průsvitná záda HTC U12+ nebo falešný pohled do útrob Xiaomi Mi 8 Explorer Edition, a vidět to je jen z určitého úhlu, ale vlastně to úplně stačí. Telefon rázem nevypadá tak velký, jak mi přišel v růžovém provedení. 

Zbývá vám ještě 60 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak je na tom Honor Play ve srovnání se silnou konkurencí?
  • Jakou mírně zbytečnou chybu udělali nákupčí pro Evropu?
  • Jak uspěl fotoaparát u telefonu, který vše vsadil na výkon?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se