Představení chytrých hodinek Apple Watch Series 4 možná vyvolalo v korejském ústředí Samsungu obavy. Jak se právě představené hodinky s EKG projeví na vnímání nových hodinek Galaxy Watch? Applu se jako prvnímu povedlo z chytrých hodinek udělat místo fitness zařízení zdravotní pomůcku. I když ale přehlédnu fakt, že EKG na hodinkách bude nejprve pouze v USA, nemá se Samsung vlastně čeho bát. A ne proto, že průnik mezi zájemci o Apple Watch a hodinky od Samsungu je limitně blízký nule.

Samsung, který se v minulosti soustřeďoval primárně na technické parametry, tentokrát zvolil odlišný přístup. Všechno se podřídilo pocitům – tomu, aby se hodinky dobře nosily a používaly a aby uživatele nerozčilovaly každý den tím, že jim dojde šťáva. Při úsporném používání hodinky vydrží na jedno nabití i pět dní. V plné parádě, kdy hodinky stále ukazují čas na sekundu přesně, pak zvládnou dny tři, třikrát více než jablečná konkurence. A to stojí za bližší prozkoumání, ne?

Galaxy Watch jsou prostě nej. Vydrží neuvěřitelně dlouho nabité a dokonce tikají

Designová inspirace z nejvyšších míst

Samsung nabízí Galaxy Watch, první hodinky s novým jménem, ve dvou velikostech. I základní 42mm pouzdro je přitom větší, než je pro menší verze obvyklé. Já jsem testoval větší verzi, která má průměr 46 milimetrů a díky většímu prostoru nabízí přibližně o den větší výdrž než 42“ "dámský" model. Ani menší verze v růžovo-zlaté barvě ale nevypadá optimálně na útlých zápěstích, ale to je to jediné, co se dá designu hodinek vytknout. To nejlepší je naopak, když přiznáte, že prostě vypadají jako hodinky.

Samsung Galaxy Watch ve své větší verzi, která kombinuje šedý kov pouzdra s černou otočnou lunetou, vlastně ze všeho nejvíce odkazují na legendární Rolex Submariner. Nejde přitom o kopii designu, spíše o uctivou poklonu legendě. Vzhled hodinek samozřejmě vedle pouzdra tvoří ciferník a ten je v případě chytrých hodinek proměnlivý. Výrobce nabízí hned několik variant, které si uživatel může upravit, zároveň je k dispozici obchod snad se stovkami různých modelů. Osobně mi nejvíce vyhovují jednoduché věci, takže jsem na hodinkách měl většinou prostý "Analogový nástroj", který vedle času nabízí tři komplikace – datumovku, počítadlo kroků a informace o počasí, které jsem později nahradil počítadlem nastoupených podlaží.

Samsung Galaxy Watch

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Podrobná recenze chytrých hodinek s praktickými zjištěními ze tří týdnů testování.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se