Americká technologická společnost Apple v pátek spouští novou streamovací službu Apple TV+, která má konkurovat mimo jiné on-line poskytovateli filmů Netflix nebo HBO GO. Firma uvedla, že službu rozjíždí s měsíčním rodinným předplatným 4,99 dolaru (114,20 korun), v Česku činí 139 korun. Konkurenční HBO GO stojí v Česku od 129 korun měsíčně, nicméně od listopadu zdraží na 159 korun měsíčně a streamovací služba Netflix se v Česku dá pořídit od 199 korun měsíčně.

Apple je odhodlaný vsadit v Apple TV+ na vlastní tvorbu. Na úvod představuje seriál The Morning Show s Jennifer Anistonovou v hlavní roli a seriálové sci-fi drama See. Šéf společnosti Tim Cook v září slíbil, že každý, kdo si pořídí zařízení od Apple, včetně iPhonu, iPadu nebo počítačů, dostane roční předplatné zdarma.

Podle informací firmy je Apple TV+ dostupná ve více než 100 zemích a oblastech. Pořady Apple Originals budou otitulkované nebo nadabované do téměř 40 jazyků a budou obsahovat skryté titulky nebo titulky pro neslyšící a nedoslýchavé. Seriály a filmy v Applu TV+ budou v osmi jazycích dostupné i se zvukovými popisy.

Společnost uvádí, že v Applu TV+ lze streamovat původní pořady Apple Originals bez reklam a na vyžádání. Slibuje rovněž, že každý měsíc bude v Applu TV+ uvádět nový původní obsah.

Předplatné zahrnuje přístup až pro šest členů rodiny v rámci Rodinného sdílení. Každý může sledovat vysílání na svém vlastním zařízení se svým osobním Apple ID. Není tedy nutné dělit se o jeden uživatelský účet a jedno heslo. Jedno předplatné umožňuje streamování až na šesti zařízeních najednou.


 

OPRAVA 1. 11. 2019, 10:58: V textu a titulku jsme uvedli, že Apple TV+ bude dražší než služba HBO GO, ta nicméně koncem listopadu zdražuje. Po zdražení bude Apple TV+ levnější.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist