Historii lidstva ovlivnila tři jablka – první utrhla Eva v rajské zahradě, druhé spadlo na hlavu Isaaca Newtona a třetí nakousl Steve Jobs... První dvě sice patří spíše mezi mýty, jisté ale je, že Steve Jobs změnil hned několik technologických odvětví. Nejprve proměnil podobu trhu s počítači, pak když byl ze svého Applu vyhozen, tak pod jeho vedením vzkvétal Pixar, kdy Jobs byl dokonce výkonným producentem prvního celovečerního filmu vzniklého počítačovou animací Příběh hraček.

Tou dobou už byl Jobs zpátky v Applu a znovu byl u revolučního přehrávače iPod a obchodu s hudbou iTunes Store, jež změnily legální obchodování s hudbou. Skutečný průlom znamenal také iPhone, který jako první plně dotykový telefon ovlivnil to, jak dnes vypadají téměř všechny chytré telefony. Posledním vynálezem před Jobsovou smrtí byl iPad, první tablet, který tak vyplnil mezeru mezi počítači a telefony.

Applu se ale daří i po Jobsově smrti, kdy ho ve vedení společnosti nahradil Tim Cook. V současnosti jde o společnost s nejvyšší tržní hodnotou na světě a jako první překonal hranice tržní hodnoty jednoho i dvou bilionu dolarů.