Zážitek z filmů jako v kině, ale bez davů, předraženého popcornu a s ještě lepším obrazem a zvukem je na dosah. Jak se dostat k obrazu, který překoná kvalitou i velikostí filmové plátno v multiplexu, jsme už probrali. A zjistili jsme, že v kině obraz není zdaleka tak velký, jak se vám snaží namluvit, i to, že máte doma nejspíše příliš malou televizi

Tentokrát zlepšíme zážitek kvalitním zvukem. Ten je extrémně důležitý, jak ví každý, kdo musel někdy pozorovat jen pohybující se rty na displeji bez zvuku s titulky, třeba když si do letadla nebo autobusu zapomněl vzít sluchátka. A sluchátka jsou pořád možnost, i když se hodí hlavně v noci, když nechcete budit sousedy a strašit je zemětřesením. Kromě obecných rad jsme otestovali i dost reprosoustav a soundbarů včetně Sony S40R a soundbaru Philips Fidelio.

První a nejdůležitější sdělení je prosté: zvuk jen z televize na filmový zážitek nestačí. Ano, existují výjimky potvrzující takové jednoduché pravidlo, ale je jich málo a jde o televize, které mají v podstatě zabudovaný soundbar, jako jsou televize Phillips s reprosoustavami Bowers & Wilkins, vysoké modely televizí TCL se zvukem od Onkya nebo s přimhouřenýma očima Samsung QN900A se sadou „subwooferů“ na zádech obrazovky a sledováním pohybu objektů výškovými reproduktory po stranách obrazovky.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se