Majitelé některých přístrojů iPhone a Mac americké společnosti Apple v osmi evropských zemích si budou moci své přístroje opravit doma. Apple tak rozšiřuje svůj program domácích oprav, který ve Spojených státech spustil začátkem tohoto roku, uvedla agentura Bloomberg.

Nabídka známá jako „oprav si sám“ bude dostupná uživatelům ve Francii, v Belgii, Německu, ve Španělsku, v Británii, Itálii a ve Švédsku. V těchto zemích bude možné koupit si díly pro domácí opravu přístrojů iPhone SE, iPhone 12 a iPhone 13 a některých notebooků. V rámci programu si zákazník může pronajmout velkou sadu opravárenského nářadí zhruba za 60 eur (1500 Kč), koupit si jednotlivé díly a získat od Applu návody, jak na to.

Apple většině spotřebitelů nedoporučuje, aby si zařízení opravovali sami. Skupiny hájící právo na opravu ale na společnost léta tlačily, aby tuto praxi povolila. Program byl poprvé spuštěn v USA v dubnu.

Firma však zatím neumožňuje vlastní opravu přístrojů iPhone 14 ani počítačů Mac s novějšími čipy M2.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist