Evropská komise plánuje obvinit Apple z porušení pravidel stanovených Zákonem o digitálních trzích. Důvodem má být způsob, jakým se Apple rozhodl vypořádat s požadavky Evropské unie na uvolnění prostoru pro alternativní obchody s aplikacemi.

K prvnímu obvinění založenému na nové legislativě, která má zabránit velkým firmám ve zneužívání jejich pozice na trhu a umožnit menším a novým firmám působit ve stejné oblasti, má dojít během několika týdnů.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Kvůli čemu hrozí Applu pokuta až 10 procent globálního obratu?
  • Jak vypadá situace kolem alternativních zdrojů aplikací pro iOS?
  • Čím se provinil Facebook a jak to ovlivňuje celý internet?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Baví vás moderní technologie? To byste si neměli nechat ujít newsletter Týden s technologiemi, díky kterému dostanete do téměř pravidelného pátečního e-mailu to nejzajímavější dění a produktové novinky za celý týden.