Autíčko Dexim AppSpeed Race Car je malé auto ovládané z mobilních systémů od Apple. K předávání radiových signálů je potřeba do mobilního zařízení zapojit RC adaptér a nainstalovat aplikaci.

Autíčko má zabudovaný akumulátor, který se dobíjí přes USB nebo prostřednictvím přiložené mobilní dobíjecí stanice, do které se dávají AAA baterie. Výdrž autíčka na jedno nabití, které trvá 10 až 15 minut, přesahuje čtvrt hodiny ježdění. My jsme se při měřeném testu dostali na hranici 22 minut.

Jízdu lze ovládat dvěma způsoby – pohybem celého iPhonu nebo iPadu díky zabudovaným pohybovým senzorům nebo pohybem prstů po obrazovce. Ani jedna možnost ale není dokonalá. Citlivost na ovládání nakláněním je nedostatečná a už po chvilce musíte držet ruce v hodně nepřirozené poloze.

Ovládání pohybem prstů po virtuálních ovládacích prvcích na obrazovce také není dokonalé – na iPadu jsou tlačítka daleko od sebe, na iPhonu nebo iPodu Touch je to lepší. Přesto by se více hodilo přesnější ovládání pohybem celého iPadu jako třeba ve hře Real Racing 2.

Kamenem úrazu je samozřejmě cena. Autíčko o velikosti necelých 8 centimetrů stojí 1300 korun. Za stejné peníze se dají koupit i mnohem větší a lépe vybavené modely. Majitele iPhonů, kteří si na svých hračkách zakládají, takový dárek ale nepochybně potěší.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist