Po internetech kolují alarmistické články o tom, že Windows 10 jsou zlý systém, který Microsoft rozdává zadarmo jenom proto, aby mohl sbírat citlivé informace o uživatelích. Že všechno, co napíšete nebo před počítačem řeknete, posílají do Redmondu a v kopii do Fort Meade, kde sídlí NSA. Problém s manipulativními články tohoto typu je, že třetina tam prezentovaných informací je nepochopená, třetina překroucená a třetina úplně vylhaná.

Hranice možností

Na úvod je nutné říct jednu zásadní věc: Microsoft je technicky schopen udělat všechno to, z čeho je obviňován. Dokáže odposlouchávat všechno, co napíšete na klávesnici, cokoliv, co řeknete v dosahu mikrofonů počítače, cokoliv uděláte před webovou kamerou. Dokáže zjistit, kde se fyzicky nacházíte. Zná všechny adresy, které napíšete do svého webového prohlížeče. Vaše uživatelská jména a hesla. Každý mail, který napíšete…

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se