Kdybychom k léčení nemocí přistupovali stejně jako ke kybernetické bezpečnosti, dodnes bychom choleru léčili odvarem z netopýřích křídel. Řada postupů, které se pro ochranu v kyberprostoru běžně používají, je fakticky k ničemu a svého uživatele jenom obtěžují. A to v lepším případě. V tom horším případě bezpečnost dokonce snižují.

Iulia Ion, Rob Reeder a Sunny Consolvo z Googlu provedli zajímavou studii, v níž porovnávají přístup běžných uživatelů a bezpečnostních profesionálů k online zabezpečení. Od obou skupin si vyžádali přehled kroků, které považují za užitečné pro svou bezpečnost na Internetu. Z nich potom sestavili žebříček, který popisuje procedury běžných uživatelů i bezpečnostních profesionálů a který je základem tohoto článku. Asi nepřekvapí, že pokud porovnáme „top 5“ postupů obou skupin, setkají se pouze v jediném bodě.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.