Není to velké překvapení. Skotský výrobce sluchátek RHA vyrobil ještě levnější model své bezdrátové řady. Vzal osvědčené pecky, ustřihl dráty a hliníkové skořepiny s měniči vyvinutými v Glasgow propojil s baterií a bezdrátovým modulem.

I když sluchátka MA390 Wireless stojí polovinu toho co první a nejlepší bezdrátová sluchátka značky, zachovává si i základní model úroveň. To mimo jiné znamená, že sluchátka za dva tisíce korun kvalitou zvuku utíkají mnohem dražším konkurentům věhlasných značek.

 

RHA má specifický design, kterého se drží i levnější varianty sluchátek. U bezdrátových sluchátek RHA sází na praktické řešení „na krk“. Sluchátka jsou krátkým kabelem spojená se silikonovým dílem, který má na koncích plastové válečky, jež v sobě skrývají elektroniku a zdroj energie. Celá sluchátka pak splňují požadavky certifikátu IPX4, takže se nebojí ani potu, ani deště.

Od dražších variant MA650 Wireless a MA750 Wireless se nejlevnější model trochu liší. Nákrčník je trochu kratší a krásně ohebný a přizpůsobivý silikon tvoří pouze jeho střední část, která se dotýká krku. Konce jsou z matného plastu a chybí jim kovový prstenec na konci. Kabel, který vede k samotným skořepinám sluchátek, je ale stejný u všech modelů a to platí i pro povedené třítlačítkové ovládání, které v sobě skrývá i mikrofon – na jeho kvalitě se nešetřilo.

Naprosto netypicky si díky použití většiny stejných dílů i levnější sluchátka zachovala nabíjení přes moderní konektor USB Type-C a v balení je i kabel. To je detail, který spousta zájemců o levnější sluchátka nepochybně ocení, protože nabíječek s tím správným konektorem není nikdy dost.

Zbývá vám ještě 50 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak se nejlevnější bezdrátový model liší od dražších modelů stejného výrobce.
  • Proč zní sluchátka RHA MA390 Wireless lépe než stejně drahá nebo i dražší konkurence.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se