Tento víkend se miliony hráčů vydaly na divoký západ ve hře Red Dead Redemption 2. Díky prvnímu dílu i fenomenálnímu úspěchu hry Grand Theft Auto V stejných autorů jde o okamžitý hit navzdory tomu, že autoři nedají hráčům nic zadarmo, a už vůbec ne rychle. Pokud se ale člověku ještě nestáhlo skoro 100 GB dat, které hru tvoří, může si hru předem vyzkoušet na veletrhu For Games, kde se ukazují i jiné tituly.

Český herní veletrh For Games se v průběhu svého sedmého ročníku už stal místem, kde se týmu specialistů sponzorovaných Alzou povedlo překonat tři světové rekordy v přetaktování procesoru Intel Core i9 9900k – tým Alza OC má aktuálně tři zástupce v žebříčku deseti nejlepších overclockerů světa.

Vlastní expozici s exkluzivními materiály má v pražských Letňanech Nintendo díky svému distributorovi Conquest Entertainment, který na výstavu získal dvě zatím ještě nevydané novinky. Vyzkoušet si lze bojovou hru Super Smash Bros pro čtyři hráče na jedné konzoli a hratelnou verzi hry Diablo 3, která na PC a konzolích vyšla už před lety, ale v mobilní podobě bude dostupná poprvé.

Sony a Microsoft do Prahy nevzali zatím nevydané tituly a nebudou ani odhalovat úplné novinky – na to je For Games příliš malá lokální akce. K vidění tak jsou hlavně nově vydané hry v čele s Red Dead Redemption 2, Spidermanem, Forzou Horizon 4 nebo novým přídavkem pro Sea of Thieves.

Na For Games je možné vyzkoušet i hru Beat Saber pro virtuální realitu, která se už dočkala i vlastní „automatové“ verze v podobě kiosku s headsetem ve stylu Microsoft Mixed Reality. Na For games probíhají i zápasy profíků ve hrách CS:GO, FIFA 18, Rocket League a Hearthstone. Kouzlo výstavním halám dodávají i populární cosplayeři.

V Letňanech nechybí ani týden starý milostný datadisk ke hře Kingdom Come Deliverance, který není vhodný pro malé děti. Hlavně je konečně opravený – Dan Vávra se nejspíše bude na místě fanouškům omlouvat, ale k dobru kolegům z Warhorse slouží fakt, že s placeným datadiskem vytvořili i bezplatné rozšíření, které do hry přidává turnajová klání s možností získat unikátní zbroj. Mimochodem na Steamu je Kingdom Come ve slevě za 750 korun.

Další variantou, jak za minimum peněz získat maximum zábavy, je koupě aktuálního Humble Bundle – za přibližně 25 korun je možné získat hry Scribblenauts Unlimited, Shadow of Mordor a Batman: Arkham Origins ve verzi pro PC. Za 120 korun pak v balíčku přibudou ještě hry Bastion, Injustice a Mad Max.

S dětmi si potom můžete jako já zahrát nejnovější „LEGO hru“ – LEGO DC Super-Villains. Ta přesně podle názvu nabízí konečně možnost přestat být poslušným dítětem a pořádně si užít destrukci na straně kresleného zla, navíc s vlastní postavou, která je součástí příběhu. Hlavní roli přece jen hrají známí padouš,i jako je Joker nebo Lex Luthor, ten první dokonce s hlasem Marka Hamilla, známějšího jako Luke Skywalker v sáze Star Wars.

Příběh Lego DC Super-Villains není nijak temný, hra je doporučená i malým dětem, ale menší hráče stoprocentně baví. Pro rodiče je to už asi popadesáté totéž, ale hrát ve dvou na jedné konzoli je i popadesáté zábava, kterou vylepšuje i možnost sledovat, jak se děti postupně zlepšují.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist