Xiaomi Mi Band je skoro legenda. V době, kdy fitness náramky stály pět tisíc, přišla společnost se zařízením, které stálo pětinu.

Díky kombinaci nízké ceny a slušné kvality se Xiaomi stalo z ničeho téměř dominantním hráčem v oboru a přispělo k neúspěchu známějších značek, jako byl Jawbone.

Mi Band 3 pokračuje v nastoleném trendu. Přináší zlepšení, hlavně povedenější displej, ale cenu drží nízko – z původních 1200 korun už totiž klesla na nějakých 750 korun. Hlavní změnou je přitom kvalita displeje. První model měl jen LED ukazatele, druhý nabízel jednoduchý displej s dotykovým tlačítkem, ale trojka má OLED obrazovku s dvojnásobným rozlišením a dotykovou vrstvou po celém povrchu.

Hlavní otázkou při testování tak nebylo, jestli je Mi Band 3 hodný doporučení někomu, kdo chce základní fitness tracker a nechce za něj platit moc. Hledali jsme spíše odpověď, nakolik představuje Mi Band konkurenci pro dražší náramky, jako je Fitbit Charge 3 či Samsung Gear Fit, nebo dokonce pro skutečné chytré hodinky.

Xiaomi Mi Band 3

Krása v jednoduchosti

Xiaomi Mi Band 3 nebude vyhrávat soutěže krásy, ale už na první pohled v minimalistické krabičce působí jednoduše, nenápadně a přátelsky. Jeho okamžitou výhodou jsou malé rozměry a minimální hmotnost. Silikonový náramek je příjemný, skvěle se utahuje. Stále ale zůstává u zacvaknutí plastových výčnělků do dírek v pásku, což není tak jisté jako klasická přezka. Ale upřímně řečeno, ještě jsem na ruce neměla chytrý náramek či hodinky, o kterých bych při nošení věděla méně. Plusem je také odolnost vůči vodě. Výrobce uvádí odolnost až do 50 metrů hloubky, ale drobným písmem dodává, že se v nich nemá potápět, hodí se jen na plavání u břehu. I to je ale citelně lepší než nic.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč je Xiaomi hrozbou pro všechny firmy, které nabízejí fitness náramky?
  • Jak si firma sama škodí a proč je důležité zůstat zvídavý a zkoušet vše, co jde.
  • Udrželo si Xiaomi i v novém designu ukázkovou výdrž baterie?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se