Porazit Apple v oblasti zvuku je teoreticky velmi snadné. Ani iPhony, ani sluchátka v nabídce nejbohatší firmy na světě nepatří k úplné špičce. Přesto nikdo jiný nedokáže tak dobře prodávat ani masově prosadit sluchátka zcela bez drátů navzdory jejich vysoké ceně a komickému vzezření.

Samsung má všechny předpoklady Apple rozdrtit. Už několik let nabízí ke svým telefonům výborná in-ear sluchátka, která mohou konkurovat samostatně prodávaným modelům za tisíc korun, ale klidně i dvojnásobek. První plně bezdrátová sluchátka začal navíc prodávat pár měsíců před Applem a díky akvizici značek Harman Kardon a AKG získal obrovské množství vědomostí a řadu schopných zvukových inženýrů.

Otázkou tedy není, zda jsou nová sluchátka Samsung Buds lepší než AirPods. Otázkou je, zda pro ně Samsung dokáže získat dostat zákazníků. Nakročeno k tomu má slibně.

Sluchátka Samsung Galaxy Buds

Nové jméno pro známý koncept

Samsung Buds při svém představení spolu s Galaxy S10+ vyvolaly pozitivní reakce, na jaké Samsung u plně bezdrátových sluchátek nebyl zvyklý. Hlavním důvodem nebyl ani design, ani slib skvělého zvuku. Fanoušky značky nadchla možnost nabíjet sluchátka položením na záda telefonu. Podobný "halo efekt" chtěl vyvolat už na podzim Huawei, když ukázal možnost proměnit telefon Mate 20 Pro v bezdrátovou nabíječku, svá bezdrátová sluchátka ale nestačil připravit včas.

 

Samsung díky zaváhání konkurence získal body ještě dříve, než si někdo nezávislý mohl zvuk z nových sluchátek poslechnout, a to se počítá. Nová funkce a dlouhá výdrž sluchátek na jedno nabití totiž převážily vše ostatní. To, a existence žlutého barevného provedení sluchátek, jež rozhodně dokáže upoutat na první pohled.

Díky barvám a bezdrátovému nabíjení pouzdra na sluchátka nikdo neměl čas ani komentovat fakt, jak hodně je design sluchátek Samsung Buds podobný loňské verzi "true wireless" špuntů Gear Icon X. Tvar skořepin, které skrývají měniče, akumulátory i potřebnou elektroniku, se téměř nezměnil a stále patří mezi nejpovedenější varianty in-ear sluchátek, ze kterých nevede žádný kabel.

První úspěch Samsung zaznamenal už jen tím, že jsem sluchátka ani po více než týdnu testování neztratil. Samozřejmě že jsem na ně právě kvůli testování dával větší pozor než na jakákoliv jiná sluchátka ve svém životě, ale i při psaní recenze mi seděla pevně v uchu a přitom jsem o nich nevěděl. Nízká hmotnost pod šest gramů to vysvětluje jen zčásti.

Galaxy Buds jsou tak pohodlná sluchátka a tak dobře mi sedí, že jsem je dokonce jednou hledal, aniž mi došlo, že je mám v uchu, jen hudba už dávno dohrála. To, že jsem při poslechu usnul, je přitom jen ošklivá pomluva. Proti konkurenčním modelům Samsung Buds téměř nevykukují z ucha, takže se s nimi dá pohodlně usínat nebo ležet na boku s hlavou na polštáři.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak funguje automatické vypínání hudby?
  • Kolik mají nová sluchátka nastavení ekvalizéru?
  • Jaké jsou jejich hlavní výhody a nevýhody?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se