Apple využil čas a předvedl velkou virtuální show, během které představil změny všech svých operačních systémů a naznačil novinky pro budoucí produkty. Největší změny čekají uživatele telefonů od Applu. Operační systém iOS se na rozdíl od veškeré konkurence dočká letos výrazných změn a zlepšení.

Většinu vylepšení designéři a softwaroví inženýři Applu okoukali od konkurence, ale jejich implementace není pouhou kopií. iOS ve verzi 14 se dočká vlastní variace na zásobník aplikací z Androidu, vylepšené práce s miniaplikacemi, také z Androidu, a možnosti sledovat video v plovoucím okně. Tu jako první nabídl Samsung ve svém uživatelském rozhraní TouchWiz pro telefony s Androidem.

Apple ios14 widgets redesigned 06222020 inline jpg large

Apple svým uživatelům na podzim umožní umístit miniaplikace (widgety) na libovolnou obrazovku systému iOS a podobně jako Android je nabídne v různých velikostech a variantách. Apple miniaplikace používá v ovládacím centru iOS a uživatelé si widgety oblíbili i v hodinkách Apple Watch. Začlenění miniaplikací na hlavní obrazovky systému pak pravděpodobně oživí zájem o miniaplikace i na Androidu. Tam se s nimi uživatelé setkávají nejčastěji jen na hlavní obrazovce telefonu, kam výrobci umísťují widget se zobrazením aktuálního času, data a počasí.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se