Chytrý telefon od společnosti Apple vlastní 87 procent amerických „teenagerů“. Vyplývá to z výsledků nového průzkumu, který na vzorku 10 tisíc mladých obyvatel Spojených států provedla investiční banka Piper Sandler. Na zjištění upozornil zpravodajský web Axios, který píše o „zarážející všudypřítomnosti iPhonů“.

Výsledky sondáže kromě toho dokládají například oblíbenost sociálních sítí založených na sdílení videí či fotek u mládeže. Za svou oblíbenou platformu označilo 35 procent respondentů Snapchat, dalších 30 procent TikTok a 22 procent Instagram.

Dotazování prováděného na konci léta se zúčastnilo 10 tisíc náctiletých ze 44 amerických států. Respondenti žijí v domácnostech s průměrným ročním příjmem ve výši 67 755 dolarů (skoro 1,5 milionu korun), což přibližně odpovídá loňskému mediánu stanovenému na základě sčítání lidu. Jejich odpovědi kromě trendů ve využívání nových technologií naznačují i to, že dospívajícím v USA záleží na udržitelném životním stylu, píše Axios.

Těsná většina dotázaných (51 procent) uvedla, že si někdy koupila již použité zboží, a 62 procent z nich prý někdy prodalo něco ze svého majetku. Rostlinné imitace masa jsou podle průzkumu součástí jídelníčku 14 procent teenagerů. Ovšem ve srovnání s loňským rokem stoupl podíl dotázaných, kteří každý den používají make-up, a to ze 22 procent na 33.

„Jsme svědky toho, jak nová generace, která vyrostla na internetu a zajímá se o sociální spravedlnost, mění ekonomiku,“ komentuje čísla Axios.