Elektronické knížky nevoní, špatně se dávají pod stromeček a těžko si je vystavíte v knihovně jako důkaz svého dobrého vkusu a vzdělání. Když k nim ale přidáte povedenou čtečku, máte v ruce skvělý dárek, který bude dělat radost po dlouhou dobu.

Pro letošní rok je tip jasný. PocketBook po dlouhém čekání dorovnal nabídku Amazonu se čtečkou, kterou si můžete bez rizika vzít i do vany a jež se bude hodit i v létě na pláž. Je totiž vodotěsná, a navíc má na displeji z elektronického papíru brnění odolné proti poškrábání.

Schopnost čtečky proměnit se ve vodníka ovšem překvapivě není hlavní funkcí, kvůli níž by na zařízení nazvané Era měly stát fronty. Už po úvodní instalaci je totiž jasné, že jde o zatím nejlepší kus, který původně ukrajinská firma – nyní sídlící ve Švýcarsku – uvedla na trh. Je svižnější a navzdory nezvyklému tvaru se dobře drží v ruce.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás moderní technologie? To byste si neměli nechat ujít newsletter Týden s technologiemi, díky kterému dostanete do téměř pravidelného pátečního e-mailu to nejzajímavější dění a produktové novinky za celý týden.