Pět tisíc patentů, více než pětiletka vývoje a přibližně sto tisíc korun – to jsou základní čísla, která je dobré znát ve spojení s prvním „prostorovým počítačem“ od Applu. Tim Cook podle očekávání (přitom s ročním zpožděním) ukázal světu zařízení Vision Pro, které dokáže vytvořit iluzi trojrozměrných objektů v reálném prostoru nebo uživatele přesune přímo do virtuální reality.

Jinými slovy představil Apple „iQuest“ – vlastní variaci na populární VR headset Meta Quest 2, jen ho chce prodávat za desetinásobnou cenu. Je to zjednodušení, ale funguje, byť jen částečně. Apple nabídne lepší optiku i displej a spoustu chytrých nápadů, které mají pobyt v pozměněné realitě „zlidštit“. Třeba promítání virtuálního obličeje na čelo headsetu pro lidi kolem. A kabel s baterií, kterou má uživatel nosit v kapse.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás moderní technologie? To byste si neměli nechat ujít newsletter Týden s technologiemi, díky kterému dostanete do téměř pravidelného pátečního e-mailu to nejzajímavější dění a produktové novinky za celý týden.