Pro úspěch herní konzole PlayStation Vita jsou nejdůležitější kvalitní hry. Zatímco samotná konzole je ve srovnání se špičkovými chytrými telefony levná, hry jsou naopak mnohonásobně dražší.

Největším lákadlem konzole s pětipalcovým displejem a čtyřjádrovým procesorem je možnost zahrát si hry propracované do stejného detailu jako na domácí konzoli PlayStation 3. Jednoznačnou jedničkou je Uncharted: Golden Abyss. Mobilní verze nejlepší herní série, kterou má Sony k dispozici.

Vedle Uncharted, které se snaží v plné kráse ukázat výkon herního systému i možnosti ovládání, jsme před zahájením prodeje (k tomu došlo právě o půlnoci z úterý na středu) mohli otestovat i další tituly z dílen Sony: Little Deviants, Reality Fighters nebo Everybody’s Golf.

Další informace včetně testu PS Vita a jejího srovnání s konkurencí pro vás připravujeme do čtvrtečních Hospodářských novin a do víkendového herního tipu na HN Tech.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist