Před několika dny rozesílal zakladatel společnosti Gaikai David Perry nadšené oznámení, že Google prezentoval technologii Gaikai na konferenci Google I/O jako ukázku toho, co je možné zvládnout ve webovém prohlížeči Chrome a operačním systému Chrome OS. Ještě lepší zpráva pro jeho “start-up” přišla v pondělí: firma změní majitele. Sony za Gaikai zaplatí 380 milionů dolarů, 7,7 miliardy korun.
Pro Sony jde o zásadní krok, který naznačuje, kudy se bude ubírat budoucnost celého herního systému - od výkonných herních konzolí k mobilním verzím her a online službám. Technologie, jakou používá Gaikai nebo konkurenční OnLive, totiž nespouštějí hry na počítačích svých klientů, ale na výkonných serverech “v cloudu”.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













