Časopis Forbes přišel s informací, podle níž Microsoft během několika týdnů představí vlastní fitness zařízení schopné komunikovat s různými mobilními systémy. Forbes informaci získal z několika zdrojů, plán odpovídá i dřívějším únikům informací a spekulacím.

Zatím není jisté, zda v případě vlastního wearable zařízení redmondské firmy půjde o náramek, nebo plnohodnotné chytré hodinky s ukazatelem času. Jediným detailem je slib dvou dní provozu při běžném užívání. To naznačuje, že by mohlo jít o plnohodnotné hodinky, dva dny v provozu bez problémů vydrží hodinky Gear 2 od Samsungu, ještě delší výdrž mají hodinky Pebble s černobílým displejem.

Jinou indicií je seriál Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D., který je prošpikovaný product placement Microsoftu a ve kterém se na ruce jedné z hlavních postav objevil chytrý náramek (bez viditelné značky). Upozornil na to web ZDnet.com na základě postřehu uživatele @ErdimTanyeri na sociální síti Twitter, ani tady ale rozhodně nejde o oficiální informaci, náramek mohl být prostě kulisa.

Windows Phone zatím chytré hodinky nemá, s mobilním systémem od Microsoftu fungují zatím pouze fitness náramky Fitbit. Chytré hodinky podle úniku informací zveřejněného serverem The Verge chystá ostatně i samotný fitbit – stát by měly 250 dolarů. Otázkou je, zda nejde o totožné zařízení

Microsoft údajně zahájí prodej svého chytrého zařízení ještě letos, aby stihl vánoční nákupní sezonu a mimo jiné přilákal návštěvníky do obchodů Microsoft Store. Stejně jako další hardware od Microsoftu s výjimkou počítačové bižuterie a Xboxu hodiny pravděpodobně nebudou v prodeji v České republice. Microsoft navíc tradičně zahajuje prodej pouze v USA a postupně dostupnost rozšiřuje.

Naopak výrobci hodinek se systémem Android Wear od Googlu už se na český trh chystají. Prodej hodinek ZenWatch připravuje Asus a SmartWatch 3 lze předobjednat už ve dvou velkých českých on-line obchodech.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru