Trocha krve? Ano. Trocha sexu? Jistě. Napětí a nadpřirozeno? Jen trochu a jinak, než byste si mohli myslet. A čeština? Vzácně, ale přece. K tomu spousta historie a textů psaných krásnými i neumělými rukopisy. To je Pentiment, fascinující „detektivka“ zasazená do počátku šestnáctého století, v podání legendárního vývojářského studia Obsidian.

Nejde přitom o historizující variaci na Vraždy v Kitzbühelu, i když velkou roli ve hře i televizním seriálu hraje jídlo. Hlavní vyšetřující je umělec, který pracuje ve skriptoriu starobylého kláštera na ilustracích ručně psaných kodexů. Žádný superhrdina, jen vzdělaný a zvídavý ilustrátor. Když ale dojde k vraždě, musí rychle najít viníka a při tom narazí na záhady a napětí, které se rychle přenese i přes monitor či televizi přímo do mysli hráče.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás moderní technologie? To byste si neměli nechat ujít newsletter Týden s technologiemi, díky kterému dostanete do téměř pravidelného pátečního e-mailu to nejzajímavější dění a produktové novinky za celý týden.