Samsung se dostal do zvláštní pozice. Vymyslel skládací chytré telefony, ale konkurence ho začala dohánět. Oppo, Xiaomi i Motorola nabídly v první polovině roku tenčí skládací telefony s většími displeji a čekalo se, jestli si to Samsung nechá líbit.

V korejském Soulu nedaleko sochy připomínající k-pop hit Gangnam Style teď Samsung představil dva nové mobily, tablety i chytré hodinky, které mají firmu dostat opět do pozice technologického lídra. Bez respektu ke konkurenci a ideálně ve velkém stylu, na koni, jako ve zmiňované písničce.

Největší pozornost z představených smartphonů poutá menší a levnější Galaxy Z Flip5, který je od pohledu nový. Galaxy Z Fold5, vlajková loď firmy, vypadá téměř stejně jako před rokem, ale Samsung si z toho nic nedělá. Podobně jako Applu mu stačí nový procesor a lepší fotoaparát ve známém těle. Kromě toho ovšem Samsung přepracoval systém skládání telefonu a od čínských soupeřů si drží odstup několika koňských délek díky delší životnosti svých telefonů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás moderní technologie? To byste si neměli nechat ujít newsletter Týden s technologiemi, díky kterému dostanete do téměř pravidelného pátečního e-mailu to nejzajímavější dění a produktové novinky za celý týden.